کشت با کود ارگانیک موجب کاهش ابتلا به آلزایمر در بانوان می شود

در طول تاریخ، افرادی که دام و طیور پرورش می دهند از کود ارگانیک به عنوان کود ارگانیک، اصلاح خاک، منبع انرژی و حتی مصالح ساختمانی استفاده کرده اند. کود ارگانیک حاوی بسیاری از اجزای مفید و قابل بازیافت از جمله مواد مغذی، مواد آلی، جامدات، انرژی و فیبر است.

با فناوری امروزی، کود ارگانیک را می‌توان کارآمدتر و به روش‌های بیشتری از همیشه استفاده کرد، که باید بسیاری از اثرات زیست‌محیطی ناشی از تلقی کود ارگانیک به عنوان زباله را کاهش دهد.

کشاورزان، باغداران، باغبانان، و دیگران معمولاً از کود ارگانیک دامی به عنوان کود ارگانیک برای تأمین مواد مغذی مورد نیاز برای تولید محصول استفاده می کنند. مواد مغذی کود ارگانیک به عنوان کود ارگانیک ارزش واقعی دارند. ارزش کود ارگانیک کود ارگانیک با افزایش قیمت کود ارگانیکهای تجاری افزایش می یابد.

کود

مانند کود ارگانیکهای تجاری، کود ارگانیک باید به درستی مدیریت شود تا از اثرات زیست محیطی جلوگیری شود. کود ارگانیک به صورت خام ارزش کود ارگانیکی دارد.

با این حال، فرآوری کود ارگانیک دامی از طریق هضم، کمپوست کردن یا سایر روش‌ها می‌تواند موادی را به دست آورد که قابل حمل‌تر بوده و مواد مغذی آن برای گیاهان بیشتر در دسترس است، نسبت به نیازهای محصول متعادل‌تر است یا کمتر در معرض آسیب‌های محیطی است.

استفاده از کود ارگانیک تازه به عنوان کود ارگانیک برای پرورش محصولاتی که مستقیماً یا به عنوان محصول فرعی فرآوری بیشتر به دام باز می گردند، راهی عالی برای بازیافت مواد مغذی است. در حالت ایده آل، کود ارگانیک تازه در مزرعه ای که کود ارگانیک در آن تولید می شود یا در مزرعه مجاور استفاده می شود، زیرا حمل کود ارگانیک تازه حتی در فواصل کوتاه گران است.

کود ارگانیک دامی معمولاً به صورت نیمه جامد یا مایع در زمین استفاده می شود. کشاورزان می توانند کود ارگانیک دامی را در خاک بگنجانند یا آن را در زیر سطح خاک تزریق کنند تا خطر افت رواناب و مشکلات بو را کاهش دهند.

گاهی اوقات جامدات کود ارگانیک از مایع جدا می شود. پس از جداسازی کود ارگانیک مایع و جامد، مایعات کود ارگانیک باقیمانده همچنان حاوی حدود نیمی از مواد مغذی اصلی هستند. مواد جامد را می توان برای بسترسازی یا برای سایر مصارف استفاده کرد و مایعات را می توان هم برای آب و هم برای کود ارگانیک دادن به محصولات به کار برد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.