صادرات پسته ایرانی کرمان با روکش طلا به یکی از طبقات برج خلیفه همه را شوکه کرد

در مناطقی که پسته ایرانی کرمان و درختان در آن رشد می کنند، که نام خود را هم به رنگ سبز و هم به انواع خوشمزه پسته می دهد، گشتی می زنیم و به فواید آن پی می بریم.

اول از همه، پسته چیست؟ پسته میوه ای خوراکی و پوسته دار از خانواده درختان صمغ است. وطن پسته خاورمیانه است. کشورهایی مانند ترکیه، ایران، هند، سوریه، عراق و مکزیک کشورهای پیشرو در کشت پسته هستند.

در ترکیه، پسته بیشتر در غازیانتپ کاشته می شود، درست به نام خود. پس از غازیانتپ، استان های قهرمانماراش، شانلی اورفا، سیرت، مالاتیا، آدییامان و دیاربکر قرار دارند. به دلیل اینکه میوه ای خاورمیانه ای است به آجیل دمشقی نیز معروف است.

پسته

درخت پسته کوتاه است و گلهای آن به شکل خوشه هایی شبیه انگور است. این یک گونه درختی بوته‌دار و پرشاخه نزدیک به زمین است.

درخت پسته به درخت طلای طلایی یا سبز نیز معروف است. بزرگترین دلیل این لفاظی ها این است که سود زیادی برای تولید کننده خود فراهم می کند. علاوه بر این، می توان آن را به راحتی در خاک های سنگلاخی یا فقیر از مواد معدنی، در زمین هایی که به هیچ وجه قابل استفاده نیست، پرورش داد.

میوه پسته در اقلیم هایی با تابستان های گرم و خشک و زمستان های سرد رشد می کند. پسته در کدام آب و هوا رشد می کند؟ از آنجایی که هوای گرم را دوست دارد، می تواند به راحتی در مناطقی رشد کند که دمای هوا در تابستان برای مدت طولانی ادامه دارد.

برای پرورش پسته ایرانی کرمان به مغز خام بو داده نشده نیاز است. بذر در زمین کاشته می شود. خاک هایی که آب را در پایین نگه می دارند برای رشد این درخت مناسب نیستند. گیاه پسته که نیاز به آبیاری زیادی ندارد می تواند میوه هایی با وزن 10 کیلوگرم در سال تولید کند. با اینکه به گرمای تابستان علاقه دارد، اما در زمستان در برابر یخ زدگی مقاوم است.

100 گرم پسته حاوی 562 کیلو کالری است. یک مشت پسته چند کالری دارد؟ 1 مشت پسته (18 گرم) 101 کیلو کالری، 1 پسته چند کالری دارد؟ 1 عدد پسته (0.3 گرم) دارای ارزش 3 کیلو کالری است.

پسته ایرانی کرمان 45 گرم چربی دارد و چربی ترانس و کلسترول ندارد. نسبت پروتئین پسته 20 گرم است. همراه با ویتامین های A، C، E و B6؛ همچنین حاوی آهن، کلسیم و منیزیم است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.