با ریختن پسته اکبری شور در مخزن شیشه شور از تمیزی بیشتر لذت ببرید

پسته اکبری شور یکی از معروف ترین غذاهای کاهش دهنده کلسترول است. مطالعات نشان داده است کسانی که روزانه یک تا دو وعده پسته مصرف می کنند می توانند سطح کلسترول خود را کاهش دهند.

کاهش 9 درصدی در مورد افرادی که یک وعده در روز مصرف می کنند همراه بوده است، در حالی که کسانی که آنها را دو بار در روز مصرف می کنند، 12 درصد کاهش نشان می دهند.

کلسترول بالا یکی از بزرگترین عوامل خطر در بیماری عروق کرونر قلب است. پسته اکبری شور به کاهش کلسترول کمک می کند و خطر ابتلا به بیماری های عروق کرونر را کاهش می دهد. علاوه بر این، پسته سرشار از آنتی اکسیدان است که برای حفظ سلامت قلب و عروق ضروری است.

پسته

خوردن پسته اکبری شور نه تنها به حفظ تعادل وزن کمک می کند، بلکه می تواند به کاهش وزن نیز کمک کند. به جای مصرف تنقلات ناسالم که حاوی مقادیر زیادی قند، سدیم و چربی های ناسالم هستند، بهتر است پسته مصرف کنید.

پسته یک میان وعده سالم است زیرا حاوی چربی های تک غیر اشباع و چند غیر اشباع، پروتئین و فیبر است. بنابراین، می تواند گرسنگی شما را کنترل کند و به کاهش وزن کمک کند و همچنین باعث می شود برای مدت طولانی تری احساس سیری کنید. این می تواند از پرخوری شما جلوگیری کند.

پسته یک مکمل عالی برای کسانی است که از رژیم های کاهش وزن پیروی می کنند. علاوه بر این، تحقیقات انجام شده توسط دانشکده پزشکی UCLA نشان داد که پسته می تواند تاثیر مثبتی بر حفظ وزن داشته باشد.

آزمودنی‌های این مطالعه تنقلاتی مانند محصولات لبنی، چیپس سیب‌زمینی، آب نبات‌ها، و انواع ذرت بو داده کره و مایکروویو را با پسته که 20 درصد از کل کالری دریافتی آنها را تشکیل می‌داد، به مدت سه هفته جایگزین کردند و وزن بدن اضافه نشد. در واقع، سطح کلسترول بد آنها کاهش و سطح کلسترول خوب افزایش یافت.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.